Kniha návštěv

Datum: 07.02.2018

Vložil: Číča Oregon

Titulek: Poučení všem co neumí číst....

Pánové, pokud se vrátíte na první stranu webu, tak si nezapoměňte přečíst důkladně název !!!!
My píšeme o 100. výročí ČESKOSLOVENSKÉHO TRAMPINGU...
Chápete?
A opravdu jsme si toto výročí nevymysleli my, ale stojíme za tímto názorem. Skauty většina z nás nebyla a trampujeme od ranného mládí....pání odborníci na tramping.

Datum: 12.02.2018

Vložil: starý tramp

Titulek: Re: Poučení všem co neumí číst....

Kde jste si takovou blbost vycucali z palce, že tramping slaví 100 let výročí, a že byl roku 1918 založen?
Píšete MY!!
Za koho to vlastně mluvíte, kdo je to MY?
Většina starých trampů s tímto vaším nesmyslem nesouhlasí a ani nemá zájem se s Vámi o tom hádat či vyvracet Vámi opsané nesmysly i internetu dnešních mladých nadšenců či diskutovat, neboť to vidí jako bezpředmětné?
Máte na to snad nějaký písemný důkaz nebo doklad?
Tramping vznikal na celém území tehdejšího českého státu, byl svobodným společenstvím lidí, kteří v důsledku tehdejší krize, politického dění i hladu a nezaměstnanosti, raději jezdili do přírody, kde se na chvíli cítili svobodni, i když už tenkrát bylo vše okleštěné a nemohlo se jezdit a pobývat všude.
Tramping nikdy nebyl ZALOŽEN, tím pádem ani nemohl vzniknout před 100 lety.
To, že si pražáci zuby nechty drží rádoby svoje“prvenství“ s tím, že tramping údajně vznikl v Praze a postavením Ztracenky, je také historický nesmysl, neboť hoši, co jí stavěli, museli určitě pár roků už předtím jezdit nadivoko, buď pod širák nebo pod stan.
Oslovení i slovo tramp se používal již začátkem 20. století v tehdejším českém státě, i když tento pojem je podložený a historicky známý již z konce 19.století.
Tedy NE Jack London, ale historické poznatky!!!
Chtělo by to navštívit páni, kteří, jak píšete, že trampujeme od ranného mládí, nejbližší knihovnu a vyhledávat nestarých novi a tisku zmínky o trampingu.
Pak možná změníte názor a možná, že se budete i divit, jestli to ještě dnes dovedete???

Datum: 12.02.2018

Vložil: jimmi

Titulek: Re: Poučení všem co neumí číst....

napsal bych i dámy odbornice na tramping ,aby nedošlo k diskriminaci viď Čičo

Datum: 21.01.2018

Vložil: Medvěd

Titulek: ahoj

Ahoj Jirko, jaktože jsem tě letos nepotkal na Regiontouru v Brně? Bylo to prima,tak příští rok ahoj

Datum: 18.01.2018

Vložil: Starý tramp

Titulek: 100 let založení a výročí trampingu?

Kdo na takovouto blbost přišel?
Jedině novodobí trampové a muzejníci, kteří nikdy trampy nebyli! Jsou to spíše zběhlí skauti, kteří stejně dodnes skauty vlastně jsou a jen se snaží někam patřit.
100 let asi slaví T.O. Ztracenka , ale tramping tu byl již před 1. světovou válkou a slovo tramp se také používalo před 1. svět. válkou a chaty jako Ztracenka tu byly také již v roce 1941 na Moravě a v Čechách. Jen se o nich nepsalo.
Chtělo by to, aby se přepisovatelé blbostí z internetu podívali do starých novin, časopisů, archivů apod., kde by objevili, že slovo tramp bylo v českých krajích i v literatuře,známé již koncem 19. století.
Na co máme nějaké vysokoškolsky studované historiky, kteří se hlásí k trampům a jen opisují nesmysly, aby se udrželi na svých postech, pro ně tramping začíná buď rokem 1990 nebo až 2010, stejně jako literatura z této doby, kterou opisují, protože jiné zdroje nemají nebo ani nehledají a nemají na to čas.

Kdo chce znát pravdu i historii trampů i trampingu, musí se pořádně zapotit a něco také o tom vědět, né jen opisovat.
Bohužel doba nahrává povrchním lidem a lidem, kteří se chtějí jen zviditelnit, neboť jsou už dávno "ausajdři".

Datum: 18.01.2018

Vložil: Pista

Titulek: Re: 100 let založení a výročí trampingu?

Kamarade ,más plnou pravdu,akorat tam mas asi preklep v datu,asi to ma byt 1914. Trampovalo se davno pred rokem 1918.Tenkrat se vandrovalo se stanem za romantikou a dobrodruzstvim.

Datum: 18.01.2018

Vložil: starý tramp

Titulek: Re: Re: 100 let založení a výročí trampingu?

došlo k záměně, opravdu jsem myslel rok 1914 (ne 1941).

Datum: 18.01.2018

Vložil: Jerry

Titulek: 100 let trampingu ??

píšete zde ,že se letos slaví 100 let trampingu. Nevím kdo na to přišel. Slavit bude osada Ztracená naděje 100 let od založení osady. To nemá nic společného se 100 lety trampingu . Trampovalo se dávno před rokem 1918, jen stačí zalistovat v dobových dokumentech, a nevycházet z blábolů.

Datum: 21.04.2017

Vložil: Kačka

Titulek: Ahoj celému týmu Tramuz

Musím zareágovat na příspěvek Madvěda, který mě silně pobouřil.
Je to uštěpačnost, závist a sprostota! Stránky vašeho týmu sleduji již hodně dlouho a byla jsem se podívat také na několika výstavách, které jsou také prezentovány na těchto stránkách.
Vždy jsem se zájmem a uznáním výstavy shlédla. Díky moc, kamarádi, že se tím zabýváte. Je to záslužná práce pro trampské hnutí. A Medvěd za ta svá jedovatá slova by měl zalézt do svého brlohu a hanbou nikdy nevylézt.
Ahoj a nenechte se odradit. Hodně lidí vaši práci uznává.
Kačka

Datum: 06.05.2017

Vložil: Medvěd

Titulek: Re: Ahoj celému týmu Tramuz

Kačenko,píšeš tady retorikou Jirky Freda. Jako by to napsal on sám.

Datum: 16.05.2017

Vložil: Číča Oregon

Titulek: Re: Re: Ahoj celému týmu Tramuz

Fred nemá co dělat...proto píše do Knihy návštěv pochvaly na činnost Mobilního trampmuzea. Víš, že jsi ubohý? Asi nevíš. Jinak bys opakovaně bezdůvodně neurážel.
A co kdyby ses zviditelnil? Na to ti chybí jistě odvaha!
A také mám nápad.Můžeš nám občas s instalací expozice pomoci. Abys viděl, jaká je s tím práce a také třeba poradíš, jak by měla taková výstava vypadat. Když ty naše představy jsou špatné, jistě víš dobře, jak se "to" provádí dobře.
Číča Oregon (nejsem Fred)

Datum: 02.03.2017

Vložil: Medvěd

Titulek: Plakát

Frede a týme.., vaše výstava není jediná v republice, jak píšete na svém propagačním plakátku.Takových výstav je mnoho a na daleko vyšší úrovni něž poházené papíry po stolech v hospodě,jak to předvádíte Vy -s týmem. Je to velká ostuda ,že si to trempové nechají líbit. Je to takové vetešnictví... bohužel. M.

Datum: 01.04.2017

Vložil: Radka

Titulek: Re: Plakát

Nevím, jestli má vůbec smysl na tento příspěvek reagovat, protože přímo na těchto webových stránkách se může každý přesvědčit, že to není pravda. Osobně jsem byla na několika výstavách, všechny byly pečlivě utříděny, o poházených papírech na stolech se tedy nedá vůbec mluvit. Také musí být každému jasné, že shromažďování, třídění, uchovávání, vystavování atd. takového množství věcí představuje obrovské množství práce a času, samozřejmě bez odměny. Jedinou výtku snad lze přijmout, že výstava není jediná v republice, ale potom je škoda, že se o takové výstavě nedozvíme.

Datum: 13.04.2017

Vložil: Honza

Titulek: Re: Re: Plakát

s výstavami se "roztrh pytel" -probíhá výstava o trampingu na profesionální úrovni v Prachatickém muzeu, v muzeu TGM v Lánech a další a další se připravují.stačí jen sednout na vlak a vyrazit...

Datum: 12.02.2017

Vložil: Martin

Titulek: Ahoj vsem

Hledam nekoho kdo by sel v cervnu z Orlickych hor do Krkonos, piste na email: info@emobile.cz

Datum: 30.01.2017

Vložil: Kasař Joe

Titulek: Ahoj všem

Ahoj všem, co děláte na tomto velkém díle. Pracná a nevděčná činnost. Málokdo si uvědomí, že tyhle sbírky, jejich archiv, údržba a jejich nekonečná evidence zaberou kopec práce a bez finanční odměny, jak jsme v dnešní době zvyklí vše si nechat zaplatit. A pro slávu... je k smíchu, pokud si to někdo myslí. Ale držím vám všem činovníkům Tramuz palce a vězte, že jsou lidé, kteří si vaší nikdy nekončící práce váží.
Ahoj a nedejte se!
Kasař Joe

Datum: 10.02.2017

Vložil: Fred trampské muzeum

Titulek: Re: Ahoj všem

Ahoj kamaráde Joe Kasaři,

většina kamarádů se v mládí rozhodla zasvětit trampingu, kamarádství, trampským písním a lásce k přírodě celý svůj život.
A není to jiné ani u nás, dokud budeme žít bude vše OK a i nadále se budeme snažit pro naši myšlenku dělat co budeme moci. Bohužel máš pravdu, že nám život strpčují závistivci, někteří si myslí, že to děláme pro byznys, jiné si zase myslí, že pro slávu, ale ani jeden z těhle pomlouvačů nám neukázal, že to dovede udělat lépe a že založí stálé trampské muzeum?
Většina těchto rádoby kamarádů pro druhé nedělá nic, mnoho se jich najednou vyrojilo až po revoluci, do té doby o nich nikdo nikdy neslyšel, a dělají chytré a nebo si z toho udělali fabriku na prachy jak to před časem o nich řekl Miki Rywola
Ten kdo je přesvědčen, že se jedná o ušlechtilou myšlenku, tak se snaží pomoci, nehledá v naší práci brouky a už vůbec nekritizuje práci na úkor našich rodin, našich dětí, našich zálib bez nároku na odměnu.
Hodně zdraví všem dobrým kamarádům přeje tým trampského muzea.
Ahoj Fred

Datum: 13.02.2017

Vložil: Joe Kasař

Titulek: Re: Re: Ahoj všem

No Jirko ty jsi ale obětavec. Všechna čest ! I rodina zaslouží uznání.Joe

Datum: 21.10.2016

Vložil: OŤAS

Titulek: Ahoj vám všem snaživcům

Klobouk až do prachu smekám. Tedy pro tramping a jeho historii, respektive její zachování děláte maximum! I web vedete skvěle, takové množství informací a přehled. Trampíci kteří web objevili se mají kam obrátit pro informace. I KFTP se svými Archivy dělá sloní práci. Díky vám všem za to !

Datum: 10.02.2017

Vložil: Fred trampské muzeum

Titulek: Re: Ahoj vám všem snaživcům

Ahoj kamaráde Oťasi,

náš muzejní web trampského muzea vede kamarádka Číča z T.O. Oregon a i mě, který není kamarád s počítačem se mě moc libí a myslím si, že svou práci dělá velmi dobře a jsme rádi, že jí mezi sebou máme. Ale přeci jenom nejsme múzejníci občas nějakou tu chybu uděláme, ale věřte, že se snažíme dělat pro kamarády podle svého nejlepšího přesvědčení a mrzí nás, že se nedostává myšlence založení Stálého trampského muzea větší pochopení a to mezi kamarády trampi, tak i u netrampské veřejnosti a na úřadech.
Dokud nám zdraví dovolí, budeme se snažit i nadále dělat pro trampské muzeum a i nadále se snažit jednat o založením Stálého trampského muzea, kde by byl tramping uchován co by kulturní dědictví československého národa pro další naše pokolení.

Ahoj za tým trampského muzea

Fred

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Po návštěvě stránek nezapomeň nechat otisk palce v Knize návštěv anebo napsat na jednu z kontaktních adres.

Dík. Ahoj

 

 

Kniha návštěv slouží zde pro všechny naše webové stránky.